Červen 2015

Koleno: na počátku byla kniha

26. června 2015 v 13:44 | qlarinka |  Příběhy ze života
Odvážně si troufám tvrdit, že naše rodina je velmi sečtělá. Knihy mne provázely od útlého dětství. V bytě jsme měli každý svou knihovnu - v tatínkově byly hlavně knihy o historii, maminka četla o zdravém životním stylu, čínské medicíně a osobním rozvoji. Dětské knihy v pokojíčku jsme postupně odváželi k babičce a jejich místo obsadila česká poezie, kterou má ráda ségra, a moje romány a skutečné příběhy. Přestože u mě dlouhodobě vítězí Malý princ (A. de Saint-Exupéry) a Tulák po hvězdách (Jack London), dnes chci zmínit úplně jinou knížku, a sice tu první.

Back to the roots (Zpátky ke kořenům)

20. června 2015 v 15:23 | qlarinka |  Zlín
Jo, zas to přišlo, sbalit kufry a přesunout se jinam. Je pravda, že tentokrát nebyl přesun tak drastický, pokud jde o dálku, protože jsem zůstala ve stejném státě :-D Na druhou stranu ve Zlíně prakticky nikoho neznám, ale v Praze jsem byla přes 2 roky, což bylo za posledních 10 let nejdelší působení na jednom místě, tak přišel čas na změnu.

Příběh o nenápadné písničce...

18. června 2015 v 21:34 | qlarinka |  Příběhy ze života
Když se člověk stěhuje do nového města, kde prakticky nikoho nezná, snaží se vnitřně "natěšit" na všechno nové, co ho tam čeká. Nové prostředí, noví kamarádi, nová práce, nové bydlení... Ne že by chtěl na to staré zapomenout, to v žádném případě, ale kdyby se začal utápět ve vzpomínkách ještě předtím, než se tam vůbec dostane, asi by se smutkem zbláznil.