Stát si za svým

12. srpna 2015 v 10:57 | qlarinka |  Příběhy ze života
Články v jedné skupině na FB mne inspirovaly k sepsání jedné mé dětské příhody. A tak si říkám, proč by si o ní nemohli přečíst i ostatní?Bylo mi asi 11 let a potřebovala jsem k nějakému úkolu do dějepisu nalepit obrázek z učebnice. Tiskárny byly jen v copy centrech, tak jsem vyrazila do toho nejbližšího a prodavačce zdůraznila, že potřebuji okopírovat obrázek, ale vůbec mi nejde o text. Měla jsem připravenou 1 Kč, což měli v ceníku jako částku za kopírování A4.

Paní tam chvíli něco kutí a pak mi podává 2 stránky a chce 2 Kč. Nízké sebevědomí dítěte před cizí paní za pultem bojovalo se smyslem pro spravedlnost. Nakonec jsem se zeptala, proč mám platit 2 Kč, když jsem chtěla jednu kopii.

Prodavačka suverénně odpověděla, že první kopii spletla a obrázek na ní není celý, tak to musela udělat znovu a já mám proto zaplatit 2 Kč. Vzala jsem si svou knihu, kopii s celým obrázkem, tu nepovedenou položila na pult a paní podala 1 Kč s tím, že já jsem si jasně objednala obrázek a za její chybu platit nebudu, že si ji může nechat sama pro sebe, protože to není to, co jsem chtěla.

Ke kopii jsem potřebovala paragon a prodavačka ho rozhodně nevypisovala ráda. Já se ale cítila jako vítěz a byla jsem připravena svou pravdu hájit třeba i před vedoucím, kdyby to bylo nutné. Do toho copy centra už jsem nikdy nešla, ale nepříjemné prodavačce jsem za hodně vděčná. Byla jsem malé děcko, ale dodnes ve mně zůstalo, že se vyplatí si stát za svým.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama