Nesuďme...

29. března 2016 v 21:10 | qlarinka |  Příběhy ze života
Dneska jedno vážnější téma, ale sama s tím mívám problém, tak si říkám, že si na tento příběh třeba příště vzpomenu dřív, když se o něj tady podělím...
Známých babička začala neřízeně pít alkohol. Postupně se její závislost zhoršovala, ona se čím dál tím víc uzavírala do sebe, byla na všechny kolem protivná a šlo to s ní zkrátka z kopce...
Nakonec babička umřela. Všichni si mysleli, že se k smrti upila, ale když vyřizovali věci spojené s pohřbem a pozůstalostí, zjistili, že babičce se vrátila rakovina. Velmi zlá a hlavně nesmírně bolestivá forma útočící na vnitřní orgány. Příliš pozdě rodině došlo, že za alkoholovou závislostí stála neskutečná bolest, se kterou se stará paní musela potýkat 24 hodin denně. Bolest, kterou je nechtěla zatěžovat, ale se kterou si sama nedokázala poradit... Zastyděli se, odpustili jí i sobě a věřím, že i babička se na ně ze shora dívá smířená... A o čem ten příběh vlastně je?
O tom, že nemáme soudit druhé, když neznáme příčinu jejich jednání...
 


Komentáře

1 Xy Xy | 6. dubna 2016 v 14:19 | Reagovat

Ve Vasem příběhu byl problem v rodinných vztazich. Nechapu proc neni zaver o rodine, jak by mely vztahy fungovat? DUVERA a komunikace v rodine to je alfa a omega. Kdyby fungovala, vedeli by o rakovině. Atd. Misto toho pisete jak zareagovalo okoli.???? Proc asi, ze? Je to spatny smer uvažování, kterym se tento clanek ubírá.

2 Qlarinka Qlarinka | 7. dubna 2016 v 22:57 | Reagovat

[1]: Mně opravdu nepřísluší posuzovat vztahy v jiných rodinách. Za nemocnou babičku si klidně můžete dosadit sousedku od naproti nebo bezdomovce v parku. S těmi by to nebylo o problému v rodinné komunikaci a už vůbec ne o důvěře. Souhlasím, že v příběhu výše jsou patrně na pozadí problémy v rodině, ale mým cílem bylo zdůraznit to, že věci vnímáme subjektivně a to zkresluje i naše názory a naše závěry pak mohou být zcestné... Závěr o tom, jak je to "správně" ode mě čekat nemůžete, svět není černobílý a příběhy založené na skutečnosti se rozhodně nevejdou do šablonek správného chování. Pokud si z článku vezmete jiný závěr, než mé "nesuďme", např. "bez důvěry a komunikace nevytáhnu paty z domu", budu jedině ráda, že má text takový přesah.

3 Xy Xy | 19. května 2016 v 0:41 | Reagovat

Preji Vam povedenejsi prispevky. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama