Den 1: Pondělí 22.8.2016 Vzhůru na sever

22. srpna 2016 v 18:06 | qlarinka
Sedím s parťákem Panďákem (plyšákem) na letišti, čekám na zpožděný let a říkám si, že je nejvyšší čas vyrazit někam za dobrodružstvím. Využívám zpoždění a vracím se k před pár lety tolik oblíbené kratochvíli, vždyť zápisky z cest se hodí uchovat a proč se o ně trochu nepodělit. Dá se říct, že moje letošní dovolená splňuje kritéria letního odpočinku u moře, ale jen částečně. Na koupání to tam asi moc nebude, letím totiž Norska, jedné ze severských zemí.


V posledních pár letech se mi hodně rozrostlo příbuzenstvo. Konkrétně jsem vyženila 2 nové rodiče, 3 bratry, 2 neteře, 1 synovce a celou řádku dalšího nevlastního příbuzenstva. Bratra jsem si přála vždycky, sice jsem si to představovala jinak, než že dostanu rovnou 3 dospělé, ale kdo by si stěžoval, když se mu tak najednou splnil dětský sen.

Jeden z mých nových bratrů je momentálně na brigádě v rybářském kempu v Norsku. Jen blázen by v tom neviděl geniální příležitost k rozšíření cestovatelských obzorů a zároveň k utužení nových rodinných vazeb. Snad to dáme… viděli jsme se jen párkrát a z bláznivého -"Nechceš něco přivést z Norska?" -"No, radši bych se tam jela podívat." "Tak jo, to by šlo!"… se najednou stává skutečnost a já doufám, že se s bratříkem nezabijem´ (se ségrou to občas hrozí a to ji znám o dost lépe a hlavně mnohem déle, a i přesto je to nejlepší ségra na světě).

Naši dva společní rodiče už se za bráchou byli podívat a prý si to určitě užiju, i když tam vlastně nikoho neznám. Tamější fjordy, lesy a příroda vůbec jsou prý nádherné. Snad mají pravdu. Vybavená plavkami, teplým podzimním oblečením a nezbytnou pláštěnkou přemítám o tom, co jsem zapomněla a co si s sebou vezu zbytečně. Jsem přesvědčená, že obě tyto kategorie budou hojně zastoupeny, ale věřím tomu, že to bude super… Mám foťák, pas a odhodlání… Snad mi to bude stačit.


Tak vzhůru na sever, přidáte se?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama